30DHV: 1. Moje oblíbená písnička


Člověk by řekl, že vybrat jednu jedinou písničku, z té hromady oblíbených, bude složité. Jenomže ve chvíli, kdy jsem si přečetla první bod 30 denní hudební výzvy, na mysl mi vystanula právě jedna jediná. Ne, že by jich nebylo více, ale k Avalanche od Bring Me The Horizon jsem měla speciální "vztah" vždy.
Je to už nějaký ten pátek, kdy jsem na skupinu Bring Me The Horizon narazila poprvé. A abych nezůstala jenom u slovních obratů, a uvedla věci na pravou míru, tak spíš nějaký ten rok. První písnička, kterou jsem od nich slyšela byla Can You Feel My Heart, která se mi ve své době opravdu líbila. Bohužel postupem času byla tak profláknutá, že mě to od dalšího poslechu odradilo.

Can you hear the silence?
Can you see the dark?
Can you fix the broken?
Can you feel my heart?

Po čase jsem se k Bring Me The Horizon opět vrátila, a to ve formě Go To Hell, For Heaven's Sake, kdy mi přišel vhod především text, který jsem si ublíženě prozpěvovala v naději, že se pak budu cítit líp.

I'm burning down every bridge we make

I'll watch you choke on the hearts you break
I'm bleeding out every word you said
Go to hell for heaven's sake


Tehdy jsem si sehnala album Sempiternal, a stalo se mým cestovním albem. Neexistovala cesta do školy, kdy by mi nehrálo v uších. Ve dnech, kdy jsem si náhodou zapomněla doma své MARSHALL Minor Pitch Black, tak jsem chvátala do Alberta, kterému každý přezdíval Hypernova, protože lidé se přeci neradi učí nové názvy, a koupila první sluchátka, které mi přišly pod ruku. A cestovní krize byla zažehnána.

Oblíbená písnička, kterou vám dnes představuji však není z alba Sempiternal, ale z That's the Spirit, které je v současné době mé bezvýhradně nejoblíbenější.

Avalanche miluji především díky jejímu textu, který je smutný, a často vyjadřuje mé vlastní pocity. Když to poslouchám, a uvědomuji si, oč v té písni jde, často mě napadá, že bych ten text nejraději vyřvala do světa, z plna hrdla. Ohromně mě mrzí, že to musím přiznat, ale našla jsem se v něm. - Ovšem v mém případě nemá nic společného s drogovou závislostí, což byl hlavní pohaněč toho, proč tato píseň vlastně vznikla.

It's like an avalanche
I feel myself go under
Cause the weight of it's like hands around my neck
I never stood a chance
My heart is frozen over
And I feel like I am treading on thin ice

Poslední, na co bych chtěla poukázat, je videoklip. Abych to příliš neokecávala, přijde mi neskutečně energický, a nutí mě zamýšlet se nad tím, že už jenom pro ten pocit, jednou musím navštívit jejich koncert.

Toť z 30 denní hudební výzvy pro dnešek vše. Rozhodla jsem se, že nebude vycházet denně, jak jsem původně chtěla, a to právě z toho důvodu, že bych se ráda k jednotlivým písním v rámci možností rozepsala. Avšak na to potřebuji tu správnou náladu, kterou na povel přivolat neumím. Tak či tak, přeji vám příjemný zbytek dne, a těším se u dalšího článku.

Vaše Tee Lovegood

Žádné komentáře:

Okomentovat

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com