Programy a hry | The Room
Přeji krásný den!

Tentokrát jsem se rozhodla obšťastnit rubriku Programy a hry, kdy vám trochu nestandardně chci doporučit hru na mobil.
Ještě před nedávnem bych se dušovala, že hry na mobilu jednoduše nehraji. Nebaví mě to, není to pro mě atraktivní, a stokrát radši si pustím dobrou hru na počítači.
Ale jak to tak bývá, dostalo se mi pod ruce něco, co mě donutilo můj názor přehodnotit.
A jak jste se mohli dočíst už v samotném názvu článku, jedná se o hru The Room, která spadá pod Fireproof games.

The Room je logická hra, kterou si nejlépe užijete sami, a ideálně ve tmě.
Celý smysl hry spočívá v tom, že před sebou máte krabici, nebo chcete-li, místnost, která je uzamčená. A jedině tím, že ji důkladně prozkoumáte, naleznete klíč k tomu, dostat se dovnitř.
Kdo by však čekal, že uvnitř to končí, tak se velice mýlí. Čeká tam na něj totiž další hlavolam skrývající další tajemství.
V průběhu pátrání po další stopě, která by mohla vést ke klíči, se vašim věrným přítelem stanou obroučky se speciální čočkou, díky které uvidíte i to, co lidským očím zůstane běžně skryto.
Po celou dobu pátrání jste provázeni dopisy, které vás uvádí do příběhu. Ne-angličtináře však mohu uklidnit, samotný příběh pro celou hru není zase tak podstatný. Je ale nutné podotknout, že veškeré nápovědy (které už pak podstatné jsou), jsou v angličtině také.
Celý příběh doprovází fantastická hudba i grafika, což skvěle dokresluje zvídavou (a chvílemi snad i tísnivou) atmosféru této hry. Pro mě každopádně zážitek, a hned co jsem hru dohrála, běžela jsem na Google Play kupovat její pokračování, tedy druhý díl. Doporučit ji mohu každému, kdo má rád hlavolamy a tajemství. Stejně tak všem, kteří na hry na mobilu měli obdobný názor jako já. Možná vás to taky překvapí. ☺

Mému nadšení z hry odpovídá i závěrečné hodnocení.

Jméno: The Room
Tvůrce: Fireproof games
Hudba: 5/5
Grafika: 5/5
Příběh: 2/5
Atmosféra: 4/5
Zdarma: Ne
Čeština: Ne
Celkové hodnocení: 5/5
The Room pro Android: zde, 29 Kč
The Room pro IOS: zde, $0,99

Žádné komentáře:

Okomentovat

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com